TERMINY: do ustalenia dla grup

     
CENA: 859 zł                

Klasyczna Białoruś

KLASYCZNA BIAŁORUŚ

 

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Grodna, spacer - stary i nowy zamek, Katedra, Pałac Chreptowiczów, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor Brygidek, Synagoga Chóralna, apteka, zespół zabudowań miejskich, dom Elizy Orzeszkowej. Przejazd do Lidy, spacer po mieście - zamek książąt litewskich zbudowany przez księcia Giedymina na planie czworoboku z dwiema wieżami w stylu gotyckim, barokowy kościół farny z bogato wyposażonym wnętrzem (rzeźby, freski, ornamenty stiukowe), kościół i klasztor Pijarów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


DZIEŃ 3: Śniadanie, przejazd do Nowogródka, Muzeum Adama Mickiewicza, Kopiec i pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Farny, Ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd nad jezioro Świteź - krótki pobyt nad jeziorem. Przejazd do miejscowości Mir, zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi, który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO. Przejazd do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 4: Śniadanie, spacer po Mińsku - monumentalny Plac Priwaksalnaja z wieżami miejskimi, Plac Niepodległości, Czerwony Kościół, Pałac Republiki, Plac Zwycięstwa, cerkiew Aleksandra Newskiego, Przedmieście Troickie. Następnie udamy się na obrzeża Mińska, gdzie zobaczymy Uroczysko Kuropaty, gdzie znajdują się masowe groby ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 1937–1941. Przejazd na tereny dawnej granicy II RP. Powrót do hotelu, nocleg.


DZIEŃ 5: Śniadanie, przejazd do Nieświeża – rezydencji rodowej rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie kościoła z XVI wieku p.w. Bożego Ciała - pierwszego barokowego kościoła na terenie ziem Polskich. W kryptach grobowych kościoła pochowanych jest blisko 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Następnie zwiedzanie zamku Radziwiłłów, w którym zobaczymy m.in salę kominkową, salę hetmańską, salę łowiecką, bawialnie i sypialnię. Przejazd do Brześcia, zwiedzanie twierdzy Brzeskiej - zespół fortyfikacji wzniesionych przez Imperium Rosyjskie w 1. połowie XIX wieku, w skład której wchodzą cytadela, bramy obronne oraz Pomnik radzieckich obrońców Twierdzy. Wyjazd w drogę powrotną, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej.


DZIEŃ 6: Powrót do Katowic / Krakowa w godzinach nocnych/porannych

 

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem lub busem klasy turystycznej;
 • Program turystyczny;
 • 3 noclegi ze śniadaniami w hotelach lub pensjonatach **/***
 • Opiekę pilota-przewodnika;
 • TFG
 • Ubezpieczenie Signal Iduna 

 

Cena nie zawiera:

 • Obligatoryjne koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/ - 45 EUR
 • Opłata za system tour guide (obowiązkowa) - 30 zł
 • Koszty wizy grupowej i dokumentacji wizowej na Białoruś - 70 zł

 

UWAGI:

 1. Do poruszania się po krajach poza UE potrzebny jest paszport ważny jeszcze minimum 6 miesięcy od momentu przekraczania granicy w drodze powrotnej. Przy wyjeździe na Białoruś potrzebna dodatkowo jest wiza - koszt wizy to 70 zł. Osoby posiadające paszporty wydane przez inne kraje niż Polska zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy.
 2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.
 3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 14 dni przed terminem wyjazdu.
 4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
 5. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.
 6. Dopłata do pokoju 1-osobowego - 200 zł
 7. Dopłata do 3 obiadokolacji - 100-120 zł
 8. Dopłaty do wyjazdów antenowych z poszczególnych miejscowości
 9. Gwarancja miejsc z przodu /rzędy 2-4 - 50 zł/ lub z tyłu /ostatni i przedostatni rząd - 30 zł/
 10. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 4,55% od wartości rezerwacji
 11. Ubezpieczenie choroby przewlekłe - 5,94 zł/osoba/dzień