TERMIN: do ustalenia dla grup 

 

    CENA: 1399 zł + bilet lotniczy

                       ok.1790 zł

Portugalia

LIZBONA - SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL&CASCAIS - OBIDOS - FATIMA – ALJUSTREL – NAZARE –BATALHA

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: LOTNISKO LIZBONA – TRANSFER DO HOTELU, NOCLEG W OKOLICY LIZBONY
Przelot do Lizbony ok 18:00. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:  HOTEL – LIZBONA – HOTEL, NOCLEG W OKOLICY LIZBONY
Śniadanie w hotelu. Przejazd do LIZBONY. Całodzienne zwiedzanie stolicy Portugalii : Sanktuarium Chrystusa Króla. Przejedziemy wzdłuż inżynieryjnego majstersztyku – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do słynnej dzielnicy Bellem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Bellem (z zewnątrz) Degustacja słynnego ciastka "pastel de Bellem" . W kolejności odkryjemy najstarszą dzielnicę Lizbony Alfama, tu jest  katedra  i zamek św. Jerzego  a także punkt widokowy St. Luzia-wspaniały widok na rzekę Tag. Na koniec zwiedzania  dzielnicy Baixa, najważniejszego  placu w Lizbonie: Praça do Comercio, Rossio (serce miasta) Rua Augusta. Powrót do hotelu- kolacje i nocleg.

DZIEŃ 3:  OBIDOS – NAZARE – BATALHA – FATIMA, NOCLEG W OKOLICY LIZBONY
Śniadanie w hotelu. Przejazd do OBIDOS, uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Krótki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (punkt widokowy). Następnie udamy sie do BATALHA, gdzie znajduje sie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w (port. Convento de Santa Maria da Vitoria). Klasztor Batalha to jeden z najwspanialszych
 przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). (nie zawarte w cenie pakietu). Na koniec zatrzymamy sie w ALJUSTREL (odwiedzimy domy pastuszków, którym ukazała sie Matka Boska) i w kolejności zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy  i pomnik św. Jana Pawła II. Możliwość  Mszy Św. Powrót do hotelu,  kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:  WYCIECZKA DO SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL & CASCAIS (ok 4-6h), NOCLEG OKOLICE LIZBONY
Śniadanie. Przejazd do  średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje sie na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Czas wolny na spacer po  malowniczych uliczkach miasta. Opcjonalnie zwiedzanie (Palácio Nacional de Sintra), dawnej letniej rezydencji królów Portugalii.To najlepiej zachowany średniowieczny pałac królewski w Portugalii (nie zawarte w cenie pakietu). Następnie  CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy, zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch  kurortów w okolicy Lizbony. Przyjazd do hotelu. Czas wolny na plażowanie.  Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:  ZWIEDZANIE  DZIELNICY PARK NARODÓW & TRANSFER  LOTNISKO W LIZBONIE
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Około 10 wyjazd do nowoczesnej dzielnicy Lizbony Park Narodów. Możliwość zakupów w Shopping centrum Vasco da Gama lub zwiedzanie Oceanarium (odpłatnie ) .  Godz. 16:00 transfer na Lotnisko w Lizbonie (check in 16:25, wylot 18:25)


ŚWIADCZENIA:

  • 4 noclegi  (3x hotel*** k/ Lizbony + 1x FATIMA hotel***)   
  • wyżywienie z HB (z napojami ;wino 200 dcc , woda stołowa do kolacji) 
  • transfery in/out: lotnisko - hotel - lotnisko 
  • możliwość uczestniczenia w Mszach Świętych w Hotelu i w Fatimie
  • rezydent na miejscu, koordynujący  całość pobytu
  • wycieczki na miejscu – autokar portugalski  
  • ubezpieczenie Signal Iduna: NNW, KL, bagaż

 

UWAGI:

  1. Bilet lotniczy na trasie Wrocław-Lizbona-Wrocław dodatkowo płatny
  2. Bagaż podręczny do 10 kg  - wymiary 55 x 40 x 20 cm + 1 małą torebkę do 5 kg o wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
  3. Dodatkowy bagaż  za dopłatą +300 zł/os  - bagaż dodatkowy o wadze do 15 kg.