TERMIN: do ustalenia dla grup 

 

    CENA: 1190 zł + bilet lotniczy

Portugalia

LIZBONA - FATIMA – BATALHIA - OBIDOS - NAZARE - ALCOBACA

PROGRAM RAMOWY:
DZIEŃ 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godz. 13:30, odprawa . Wylot o godz.  15:25 do Lizbony. Lądowanie o godz 18:05. Spotkanie z polskim rezydentem na lotnisku. Transfer do hotelu w miejscowości ALCOBACA (120 km) na godz. 20:00. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do LIZBONY  (120 km ). Zwiedzanie z przewodnikiem od 10:00 do 18:00: m.in. kompleks klasztorny Hieronimitów, Wieża Bellem, Pomnik Odkrywców, Kościół p/w św. Antoniego (gdzie urodził się św.Antoni), Katedra Se, Zamek  św.Jerzego. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Odwiedzimy: NAZARE - najstarsze miejsce kultu maryjnego w Portugalii i wspaniały kurort nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Kościół Matki Boskiej słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Odpoczynek nad oceanem: możliwość kąpieli, okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Możliwość wjazdu kolejką 1,50 Euro. OBIDOS - Miasteczko stanowi dziś coś w rodzaju żywego skansenu – oprócz wspaniale zachowanej oryginalnej zabudowy i architektury są tu też sklepiki, restauracje. Wyraźnie widać też wpływy arabskie – dominuje biel domów, których fasady ozdobione są żółtymi i niebieskimi wykończeniami. Początki Obidos są datowane na rok 308 p.n.e. miasto założone przez Celtów.  Zwane jest "miastem ślubów",  zgodnie z wielowiekową tradycją, zapoczątkowaną przez króla Dionizego w 1282 roku, królowie portugalscy ofiarowali swym wybrankom to miasto w prezencie. Powrót do hotelu ok. godz. 19:00, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie, przejazd do FATIMY: zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny. Udział w Mszy świętej, zwiedzanie wioski Aljustrel, gdzie urodziły i mieszkały dzieci, którym objawiła się Matka Boska. Około godz. 15:00 przejazd do klasztoru BATALHY. Został wzniesiony jako podziękowanie za zwycięstwo Portugalczyków w bitwie pod Aljubarrota przeciwko Hiszpanom w 1385 roku.  Bitwa ta powstrzymała napór Hiszpanów na Portugalię i zmniejszyła chęci królów Hiszpanii do władania Portugalią. Klasztor w Batalha nosi nazwę Klasztoru Matki Boskiej – arcydzieło portugalskiego gotyku. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:  Śniadanie. Wykwaterowanie.. Klasztor – Santa Maria – wpisany na listę UNESCO. Był to pierwszy w Portugalii kościół klasztorny w stylu gotyckim, do dziś jest największym gotyckim kościołem w Portugalii. Budowę klasztoru rozpoczęto w 1178. Przejazd do CABO DA ROCA - to dziki i surowy przylądek, stanowiący najdalej wysunięty na zachód punkt stałego lądu Europy. Aż do późnego XIV wieku wierzono, że te smagane wiatrem klify są krańcem świata. Transfer na lotnisko. Odprawa od godz. 16:30. Wylot o godz. 18:30. Przylot do  Wrocławia na  23:10.


CENA ZAWIERA:

 • 4 noclegi w hotelu***, pokoje  2-3-osobowe z  łazienkami
 • wyżywienie  z HB  (z napojami: wino, woda stołowa do kolacji)
 • transfery in/out : lotnisko w Lizbonie - hotel - lotnisko
 • możliwość uczestniczenia w  mszach świętych w hotelu i w Fatimie dla chętnych
 • realizacja programu: wycieczki portugalskim autokarem- opieka rezydenta na miejscu
 • ubezpieczenie Signa Iduna: NNW, KL, bagaż


UWAGI:

 • przelot z Wrocławia do/z Lizbony (lot Ryanair)
 • bagaż: 1 torba główna do 10 kg i  wymiary 55 x 40 x 20 cm + 1 małą torebkę do 5 kg. wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
 • za dodatkową opłatą 220 zł/os  - bagaż dodatkowy o wadze 15 kg.
 • koszt biletów wstępów do obiektów historycznych 20 EURO - zbierane przez pilota (opłata obowiązkowa)
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach


BILET LOTNICZY

Przelot odbywa się lotami rejsowymi. Cena biletu lotniczego według aktualnego cennika linii lotniczych  w dniu zakupu biletu lotniczego. Rezerwacja biletu nie jest możliwa, tylko zakup biletu. Bilet opłacany jest w całości w dniu zakupu. Bilet nie podlega zwrotom, wszelkie zmiany dokonywane są według taryf i warunków linii lotniczej. Bilet zakupiony wcześniej jest tańszy, niż zakupiony później.