TERMIN:  dla grup od 18 osób

   
    CENA: 1399 zł + bilet lotniczy

Costa Blanca - Benidorm - Alicante

HISZPANIA
COSTA BLANCA – BENIDORM - ALICANTE

 

Hiszpańskie Wybrzeże - Costa Blanca. Wypoczynek w znanym kurorcie Benidorm (50 km od Alicante). To popularny, nadmorski kurort przyciągający na wakacje do Hiszpanii, położony nad malownicza zatoczką. Zamknięta jest ona skałami wybrzeża Costa Blanca. Znajduje się w Walencji, to jednocześnie prowincja Alicante. Miasto zlokalizowane jest pomiędzy południowymi zboczami Sierra Cortina i Puig Campana, a wybrzeżem Morza Śródziemnego. Tylko 57 km dzieli Benidorm od portu lotniczego w Alicante. Benidorm to rozrywka i zabawa przez 24 godziny na dobę. Na kąpiele słoneczne zapraszają dwie wspaniałe piaszczyste plaże. 

 

PROGRAM RAMOWY: 

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku. Odprawa o godz. 16:25. Wylot o godz. 18:25. Przylot do Alicante o godz. 21:30. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zapoznanie się z atrakcjami hotelu i okolicy. Odpoczynek. Obiadokolacja z napojami (wino, woda stołowa).

DZIEŃ 2-7: Pobyt na Costa Blanca. Wypoczynek, plażowanie, spacery po okolicy, korzystanie z atrakcji hotelu. Wycieczki fakultatywne 

 • Walencja (65 Euro) — trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii. Zwiedzanie starego miasta i zabytków; Katedra, bazylika, Wieże Serranos; dawna Giełda Jedwabiu, wpisana na Listę Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny (ok. 1 godz.). Przejazd do nowoczesnej części Walencji -  słynnego kompleksu Miasta Nauki i Sztuki (zwiedzanie z zewnątrz).
 • Guadalest (45 Euro) — jedna z największych atrakcji w regionie Alicante. Miasteczko ma 200 mieszkańców i zostało zbudowane przez Arabów w VIII w. na wysokości 700 m. Miejscowość ta to ukryty skarb regionu Costa Blanca. W programie zwiedzanie domu rodziny Orduńa, która zarządzała miejscowością od XVI w Czas wolny (ok. 1 godz.)
 • Alicante (45 Euro) — wycieczka do stolicy prowincji. W programie wizyta w słynnym zamku św. Barbary, Muzeum Hogueras, które przedstawia historię słynnych fiest organizowanych z okazji „Święta Ognia”, katedra św. Mikołaja, zabytkowy rynek i spektakularna promenada Explanada otoczona pięknymi palmami. Autokary nie mogą wjeżdzać do zamku – można podejść pieszo lub wjechać windą – bilet 3 Euro.      

W trakcie  wycieczek całodziennych – lunch pakietu za obiad.

DZIEŃ 8: Śniadanie - pożegnanie z morzem. Obiad + lunch pakiet na drogę. Przejazd na lotnisko. Odprawa o godz. 18:30. Wylot o godz. 20:15. Przylot do Wrocławia o godz. 23:20 

 

ZAKWATEROWANIE: GRAN BALI BENIDORM  leży w spokojnej dzielnicy Benidorm - La Cala, 5 minut  od plaży Poniente. Ma 42 piętra i  jest najwyższym hotelem w Europie. Posiada kilka basenów i spa. Pokoje klimatyzowane z balkonem, telewizją satelitarną oraz minibarem. Za opłatą dostęp do internetu. Do dyspozycji Gości: dyskoteka z barem. Hotel oferuje występy rozrywkowe. Spa w hotelu dysponuje sauną, siłownią oraz wanną z hydromasażem. Wstęp do spa i zabiegi – odpłatnie.   

 

WYŻYWIENIE: Trzy razy dziennie. Posiłki w formie bufetu w 2 restauracjach. 

 

ŚWIADCZENIA: 

 • 7 noclegów w hotelu Gran Bali**** 
 • wyżywienie: 3 razy dziennie. Do obiadu i kolacji wino, woda stołowa, wszystkie posiłki na bazie bufetu.
 • transfer : lotnisko Alicante - hotel - lotnisko Alicante  
 • opieka pilota i rezydenta na miejscu
 • ubezpieczenie Signal Iduna: NNW, KL 

UWAGI:

 1. Cena nie zawiera: kosztów wycieczek fakultatywnych. Opłata na miejscu
 2. Każdy pasażer może wnieść na pokład samolotu 1 bagaż o wymiarach 35 x 20 x 20 cm (plecak lub torebka) i bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 20 cm 
 3. Dopłata 10 zł  TFG - płatne w dniu podpisania umowy.
 4. W trakcie  wycieczek całodziennych – lunch pakietu za obiad.
 5. Realizacja wycieczek fakultatywnych z pilotem przy min. 20 osobach chętnych