TERMIN: do ustalenia dla grup

    CENA: 1690 zł  + 10 zł TFG

Holandia - Niemcy - Benelux

HOLANDIA – NIEMCY – BENELUX

Drezno – Trewir - Luksemburg - Bruksela - Brugia 

Antwerpia - Kinderdijk – Delft - Rotterdam - Haga - Amsterdam

 

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Wrocławia o godz. 5:00. Przyjazd do Drezna, spacer: Zwinger, Opera Sempera, Hofkirche (największy kościół w Dreźnie), Zamek Królewski z Geogenbau, Fürstenzug, Stallhof. Przyjazd do hotelu przy granicy niemiecko-holenderskiej, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Trewiru zwiedzanie: Porta Nigra, Dom Trzech Króli, Rynek Główny, Katedra św. Piotra, Aula Konstantyna i ruiny łaźni rzymskich. Przejazd do Luksemburga. Przejazd przez Dzielnicę Europejską, Pałac Książęcy, pl. Armii, de la Corniche tzw. "balkon" Europy. Przejazd do Brukseli. Przejazd przez dzielnicę Unii Europejskiej, spacer po starówce: Grand Place, Ratusz, Dom Króla i barokowe kamieniczki. Dwie brukselskie atrakcje: Manneken i Janneke  Pis. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Brugii. To historyczna stolica Flandrii Zachodniej, nazywana Wenecją Północy. Zwiedzanie: jezioro Minnewater, Begijnhof, Szpital św. Jana, kościół NMP, pl. Burg z gotyckim ratuszem i bazyliką Najświętszej Krwi oraz Rynek Główny (Grote Markt) z dzwonnicą Belfort i sukiennicami. Przejazd w kierunku Holandii. Po drodze pobyt w Antwerpii. Rynek Główny z fontanną Brabo i ratuszem - uważanym za jeden z najważniejszych zabytków renesansowych Belgii, 5-nawowa Katedra NMP z najwyższą wieżą w Niderlandach; Plac z pomnikiem Rubensa. Czas wolny. Przejazd do Kinderdijk w Holandii. Stoi tu 19 wiatraków wpisanych na listę UNESCO. Zbudowane w 1740 roku, by pompować wodę z polderu. Przejazd do Rotterdamu, objazd głównymi ulicami i wjazd na Euromast – najwyższa  platforma widokowa w Holandii, skąd rozciąga się widok na miasto i port. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd i wizyta na aukcji kwiatowej Holland, tu w czasie kilku godzin, miliony kwiatów zmienia właściciela. Przejazd do Delft - miasta słynącego z wytwarzanej tu porcelany. Zwiedzanie: stary rynek z ratuszem, Nieuwe Kerk, Prinsenhof. Przejazd do Hagi, historycznej stolicy Holandii: Binnenhof z Ridderzaal (Domy Parlamentu), Pałac Pokoju – siedziba Trybunału Sprawiedliwości i wizyta w Madurodam (Holandia w miniaturze). Przejazd do Scheveningen, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd na farmę serową i fabrykę chodaków. Przejazd do Amsterdamu (pobyt 9 godz.). Zwiedzanie: Szlifiernia diamentów, dla chętnych (odpłatnie dodatkowe + 15 Euro), Rijksmuseum – Muzeum z obrazami Rembrandta, Heineken Experience (browar i muzeum), rejs statkiem po kanałach, targ kwiatowy na kanale Singel, Pl. Dam z Pałacem Królewskim, spacer po Dzielnicy Czerwonych Latarni. Ciepły posiłek w restauracji.w Amsterdamie Wyjazd ok. godz. 22:00. Przejazd nocny, postoje co 4 godziny.

DZIEŃ 6: Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 10:00 -11:00.

 

ŚWIADCZENIA:

 • transport autokarem zachodnim (video, barek)
 • 4 noclegi (1 w Niemczech , 1 w Brukseli,  2 w okolicach Rotterdamu). Hotele***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
 • 4 śniadania (bufet), 1 obiadokolacja w Amsterdamie po zwiedzaniu
 • wizyta w Szlifierni Diamentów w Amsterdamie
 • programu
 • opieka pilota, przewodnika
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW

 

UWAGI:

 1. Bilety wstępu do zwiedzanych dodatkowo obiektów muzealnych uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Koszt wstępów ok. 90 Euro. Zbierane w autokarze przez pilota (realizacja programu, parkingi, rejs statkiem, skansen wiatraków, Madurodam, taksa klimatyczna, zestaw audio –guide, wjazdy do miast)
 2. Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz.
 3. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. W trakcie programu planowany czas na spożycie posiłku.
 4. Koszt dodatkowego ciepłego posiłku w Brukseli i w Holandii ok. 17-19 Euro (bez napoi)
 5. Przy zamówieniu grupowym min. 40 os. termin dowolny do ustalenia.