TERMINY: do ustalenia dla grup         

      CENA: 890 zł/ os

Budapeszt i Zakole Dunaju

BUDAPESZT i ZAKOLE DUNAJU
BUDAPESZT - ESZTERGOM - WYSZEHRAD - SZENTENDRE - BRATYSŁAWA

 

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Wrocławia o godz. 4:00 (Dworzec PKS). Przejazd przez Czechy i Słowację do Budapesztu. Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po Budapeszcie. Nocleg.  

DZIEŃ 2: Śniadanie. Zwiedzanie miasta - spacer po mieście, m.in. Parlament (z zewnątrz) - symbol miasta, Opera; Bazylika Św. Stefana – największy kościół Budapesztu, Városliget - Park Miejski, Plac Bohaterów z pomnikiem upamiętniającym najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych dla kraju władców, Zamek Vajdahunyad. Po południu rejs po Dunaju (1 godzina). Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Esztergomu miejscowości zwanej "świętym miastem Węgier". Zwiedzanie największej w kraju bazyliki. Skarbiec we wnętrzu bazyliki skrywa najbogatszą kolekcję przedmiotów liturgicznych na Węgrzech. Następnie przejazd do Wyszehradu – miejscowości zachwycającej  malowniczymi widokami na zakole Dunaju. Przejazd Zakolem Dunaju zamknie postój w Szentendre - niewielkiej miejscowości z malowniczą zabudową i niepowtarzalnym klimatem. Spacer krętymi i wąskimi uliczkami miasteczka. Dla chętnych wizyta w Muzeum Marcepana. Powrót do Budapesztu. Dalsze zwiedzanie miasta: Wzgórze Zamkowe – najstarsza i najbardziej reprezentacyjna część miasta, Zamek Królewski – siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, z której można podziwiać panoramę miasta. Przejazd na Wzgórze Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności - posągiem legendarnego męczennika Św. Gellerta. Spacer po wzgórzu. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przejazd do Bratysławy - zwiedzanie - deptak przy Dunaju, Parlament, Zamek Królewski, katedra św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, Plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański  i Jezuitów. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

 

ŚWIADCZENIA:

 • 3 noclegi w hotelu 3* w Budapeszcie (pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami)
 • 3 śniadania
 • przejazd autokarem (DVD, WC, klimatyzacja)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW (do 10000 zł) i KL (do 10000 Euro)
   

UWAGI:

 1. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i rejs po Dunaju płatne we własnym zakresie ok. 10 000 HUF.
 2. Możliwość w czasie wolnym skorzystania z basenów termalnych: koszt ok. 5900 HUF
 3. Dopłata do pokoju 1 osobowego: 265 zł
 4. Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz  obiektów i po muzeach.