TERMIN: do ustalenia dla grup


    CENA: 899 zł + 20 zł TFG.TFP

CZESKIE PEREŁKI JAKICH NIE ZNACIE

CZESKIE PEREŁKI

KUTNA HORA - CZESKI KRUMLOV – HLUBOKA - ELEKTROWNIA ATOMOWA w TEMELINIE 

            

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd  z Wrocławia o godz. 6:00. Przejazd do Cervenej Lihoty: Zamek Cervena Lihota - perełka południowych Czech. Nieduży, romantyczny zameczek wodny, należy do najpiękniejszych w Czechach. Jest znany także z wielu popularnych bajek filmowych. Zwiedzanie z przewodnikiem i czas wolny w ogrodach zamkowych. Nazwa Czerwona Lihota, nawiązująca do koloru budowli, pojawiła się po raz pierwszy w roku 1602 r. Przejazd do Temelina. Zwiedzanie Elektrowni Atomowej: seans filmowy, sala doświadczeń. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem spacer po starym mieście. Powrót do hotelu na nocleg.

 

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Ceskiego Krumlova. Zespół zamkowy i pałacowy z unikatowym barokowym teatrem, zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do zamku Hluboka – zamek w stylu neogotyckim, podobny do słynnego Windsoru. Obiekt pochodzi z drugiej polowy XIII w. wybudowany przez Przemysła Otokara II, pełnił nie tylko rolę zamku królewskiego, ale też twierdzy. Swym pięknem dorównuje Hradczanom. Obecny wygląd zawdzięcza rodzinie Schwarzenbergów, zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do Czeskich Budziejowic – czas do dyspozycji własnej. Wieczorem grillowanie (kiełbaski, pieczywo). Nocleg.

 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kutnej Hory – miasta, gdzie koronowano królów czeskich. Zwiedzanie kościoła św. Barbary. Kutna Hora jak sama nazwa wskazuje, jest związana z wydobywaniem srebra (kutat, to po czesku wydobywać). Dzięki bogatej historii i swojej wyjątkowości Kutna Hora została w 1995 toku wpisana na listę UNESCO. Posiłek: smażony ser, hranolki, woda stołowa. Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 21:00.

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem  zachodnim (TV, video, WC)
 • 2 noclegi w hotelu*** koło Czeskich Budziejowic (pokoje 2,3 os. TV, Wi-Fi przy recepcji)
 • wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania (bufet szwedzki), obiadokolacje
 • impreza przy grillu
 • ubezpieczenie Signal Iduna
 • opieka pilota 
 • przewodnicy miejscowi

 

UWAGA:

 1. Program zwiedzania może ulec zmianie. W zależności od potwierdzonych godzin wejść do obiektów 
 2. Na bilety wstępów należy posiadać ok. 800 KCZ
 3. Napoje do obiadokolacji płatne wg zamówienia
 4. Możliwość modyfikacji programu, szczegóły w biurze
 5. Przy zamówieniu grupowym - termin dowolny