TERMIN: do ustalenia dla grup

     CENA: 2590 zł + 20 zł TFG.TFP

FRANCJA - HISZPANIA Awinion - Barcelona - Montserrat - Blanes - Carcassone - Pilzno

HISZPANIA – FRANCJA

PRAGA - AVINION – BARCELONA – MONTSERRAT – BLANES – CARCASSONNE – PILZNO

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Wrocławia o godz. 07:00. Przejazd do Pragi – spacer Hradcany przez Most Karola na Staromiejskie Namesti – Vaclawskie Namesti –trakt królewski. Przejazd do hotelu k/ Rozvadova, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd przez Niemcy do Francji. Ciepły posiłek po drodze, zakwaterowanie ok.godz. 19:00 w hotelu sieciowym Premier Classe  k/ Bezanson, nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Avinion, miasta nad Rodanem, otoczonego średniowiecznymi murami obronnymi, dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Zwiedzanie: Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame, znany z piosenki most Saint Bénezét. Przejazd do Hiszpanii na Costa Brava do Santa Susanny do hotelu, obiadokolacja z winem, nocleg.

DZIEŃ 4-7: Pobyt na Costa Brava, wypoczynek, realizacja wycieczek programowych 

- Barcelona 9:00-17:00. Zwiedzanie: La Rambla – główny deptak z artystami i sprzedawcami tzw. ulica „Korona Europy”. Katedra św. Eulalii z ogrodem otoczonym krużgankami, po którym przechadzają się gęsi. Spacer po Parku Güella, wpisany na Listę UNESCO. Katedra Sagrada Familia zewnątrz - największe dzieło Gaudiego. Dla chętnych wizyta na stadionie Camp Nou i zwiedzanie muzeum klubu FC Barcelona (bilet 26 Euro).

- Montserrat 14:00-23:00 - najświętsze miejsce Katalonii. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów ze słynną figurą Czarnej Madonny. Na powrocie Fontanny Barcelony - wieczorny seans „Światło, Woda ,Muzyka”. 

- Blanes 14:00-18:00 – zwiedzimy jeden z największych ogrodów botanicznych Europy -  Marimurtra. Na powierzchni 4 ha zgromadzono kilka tysięcy egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata. To oaza zieleni, pełna kolorów i zapierających dech w piersiach widoków. Ogród podzielony jest na trzy części: śródziemnomorską, umiarkowaną i tropikalną.

DZIEŃ 8: Śniadanie (+ lunch pakiet). Przejazd do Carcassonne. Zamek z 52 bramami i 50 basztami strażniczymi, dł. murów obronnych to 3 km. Rocznie Carcassonne odwiedza ponad 3 miliony turystów. Dla porównania Wawel odwiedza rocznie ok. 1 milion. Górny zamek, czyli La Cité stanowi największy w Europie w pełni zachowany średniowieczny kompleks urbanistyczny. Zamek był kilkukrotnie planem filmowym, kręcono tu m.in. „Robin Hood Książę Złodziei” z Kevinem Costnerem. Warownia znajduje się od 1996 roku na liście UNESCO. Przejazd do hotelu k/ Lyonu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: Śniadanie. Przejazd przez Francję, Niemcy do Czech do Pilzna, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie browaru Pilsner Urquel i degustacja (bilet 200 KCZ). Przejazd przez Czechy, postój na posiłek ok.17:00. Przyjazd do Wrocławia ok. godz. 21:00.

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem zachodnim (barek, video, klimatyzacja) 
 • 9 noclegów: 5 noclegów w Santa Susanna: Hotel Mercury****, 2 noclegi we Francji - hotele sieciowe,2 nocleg w Czechach - hotel***. Pokoje 2 osobowe. 
 • wyżywienie: w Hiszpanii 3 razy dziennie z winem, wodą do obiadu i kolacji. Francja, Czechy 2 razy dziennie (łącznie 9 śniadań,5 obiadów, 8 obiadokolacji, na czas wycieczek w Hiszpanii lunch pakiet)  
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW, bagaż
 • taksa klimatyczna 
 • opieka pilota na trasie i przewodników (według programu)

 

UWAGI:    

 1. Dopłata przy zakwaterowaniu 1 osoby w pokoju +600 zł 
 2. Śniadania  na terenie Francji kontynentalne: słodki croissant, dżem, bagietka, kawa, herbata.
 3. Sugerujemy posiadanie kwoty 200 KCZ na posiłek w drodze powrotnej.
 4. Napoje do obiadokolacji we Francji i Czechach płatne wg zamówienia.
 5. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz.
 6. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
 7. Bilety wstępu płatne dodatkowo  (Avinion, Carcassonn, Ogród Marimurtra, Browar Pilsner). Całość ok.60 Euro