TERMIN: do ustalenia dla grup

     
    CENA: 3480 zł + 100 Euro

Kwota w Euro na realizację programu (taksa klimatyczna, wstępy, parkingi, itp)

FRANCJA - HISZPANIA Monako - Barcelona - Montserrat - Blanes - Carcassone - Pilzno

HISZPANIA – FRANCJA

MONAKO – BARCELONA – MONTSERRAT – BLANES – CARCASSONNE – PILZNO

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski o godz.20:00. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Włochy. Postoje co 4 godziny. 

DZIEŃ 2: Przejazd do hotelu k/ Savony przy granicy z Francją. Obiadokolacja, nocleg 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Księstwa Monako. Tutaj zobaczymy Pałac Książęcy, Plac Pałacowy. Wizyta w Katedrze Saint Nicolas, tu znajdują się grobowce książąt, a ołtarz został wykonany z czerwonego, pozłacanego orzecha. Następnie przejdziemy ulicami Monte Carlo, obok znanych na całym świecie kasyn. Przejazd na Costa Brava k/ Calleli do Hotelu, obiadokolacja z winem, nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie: La Rambla – główny deptak - Victor Hugo nazwał tę ulicą „Koroną Europy”. Wizyta na targu La Boqueria. Katedra św. Eulalii, z ogrodem otoczonym krużgankami, pełnym magnolii i palm, po którym przechadzają się gęsi. Spacer po Parku Güella wśród bajecznej architektury. Przejście obok katedry Sagrada Familia -n ajwiększego dzieła Gaudiego. Spacer po Passeig de Gràcia, tu stoją domy zaprojektowane przez Gaudíego. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wypoczynek, plażowanie, korzystanie z basenu hotelowego, obiad. Wycieczka do Montserrat - najświętszego miejsca Katalonii. Zwiedzanie klasztoru Benedyktynów ze słynną figurą Czarnej Madonny. Ok. godz. 20:00 wjazd do Barcelony na wieczorny seans „Światło, Woda, Muzyka”. Powrót do hotelu ok. godz. 23:30, nocleg.

DZIEŃ 6-7: Śniadanie. Wypoczynek. Przejazd do Blanes (z biletem wstępu) – zwiedzimy jeden z największych ogrodów botanicznych Europy Ogród Marimurtra. Na powierzchni 4 ha zgromadzono kilka tysięcy egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata. To oaza zieleni, pełna kolorów i zapierających dech w piersiach widoków. Ogród podzielony jest na trzy części: śródziemnomorską, umiarkowaną i subtropikalną. (bilet 10 Euro). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do Carcassonne. Zamek z 52 bramami i 50 basztami strażniczymi, długość murów obronnych to 3 km. Rocznie Carcassonne odwiedza ponad 3 miliony turystów (dla porównania Wawel odwiedza rocznie ok. 1 milion). Górny zamek, czyli La Cité stanowi największy w Europie w pełni zachowany średniowieczny kompleks urbanistyczny. Zamek był planem filmowym m.in. „Robin Hood Książę Złodziei” z Kevinem Costnerem. Warownia znajduje się od 1996 roku na liście UNESCO. Przejazd do hotelu k. Turynu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: Śniadanie. Przejazd przez Włochy, Austrię i Niemcy do Czech do hotelu koło Pilzna, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 10-11: Śniadanie. Przejazd do Pilzna – zwiedzanie największego browaru czeskiego Pilsner Urquel (wstęp i degustacja). Przejazd przez Czechy, postój na posiłek ok. godz. 17:00. Przyjazd do Polski ok. godz. 0:00-1:00.

 

ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem zachodnim (barek, video, klimatyzacja) 
 • 8 noclegów: 5 noclegów w Santa Susanna: Hotel Mercury****, 1 nocleg we Włoszech, 1 nocleg we Francji - hotel sieciowy, 1 nocleg w Czechach - hotel***. Pokoje 2 osobowe. 
 • wyżywienie: w Hiszpanii 2 razy dziennie z winem, wodą do obiadokolacji. Francja, Czechy 2 razy dziennie (łącznie 8 śniadań, 8 obiadokolacji, na czas wycieczek w Hiszpanii lunch pakiet)  
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW, bagaż
 • zestaw audio-guide na czas trwania imprezy
 • opłata TFG i TFP
 • opieka pilota na trasie i przewodników (według programu)

 

UWAGI:    

 1. Śniadania  na terenie Francji kontynentalne: słodki croissant, dżem, bagietka, kawa, herbata.
 2. Sugerujemy posiadanie kwoty 300 KCZ na posiłek w drodze powrotnej.
 3. Napoje do obiadokolacji we Francji i Czechach płatne wg zamówienia.
 4. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz.
 5. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
 6. Możliwość dojazdu z innych miast