TERMIN: do ustalenia dla grup

 

    CENA: 2150 PLN + 150 Euro

Patra - Kanał Koryncki - Tolo - Epidavros - Ateny - Nafplio - Mykeny - Olimpia - Wenecja

GRECJA 11 DNI

Wrocław - Ancona ---> Patra - Kanał Koryncki - Tolo - Epidavros - Ateny - Nafplio - Mykeny - Olimpia - Patra ---> Wenecja - Wrocław

 

 

 

… „ starożytna cywilizacja grecka stanowiła kolebkę, w której zaczęła kształtować się nasza dzisiejsza tożsamość kulturowa. Bez jej poznania nie jesteśmy w stanie odnaleźć swoich korzeni historycznych i w pełni zrozumieć własnych tradycji…”

 

PROGRAM RAMOWY: 

DZIEŃ 1: zbiórka uczestników, Wrocław godz.12:00, ul. Ślężna (parking przy Wzgórzu Andersa), przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię.

DZIEŃ 2: przyjazd do Włoch – do Ancony, zaokrętowanie na promie, rejs po Morzu Adriatyckim do Grecji (nocleg na promie).

DZIEŃ 3: rano przypłynięcie promu do Grecji – do Patry, przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej przez słynny Kanał Koryncki (krótki pobyt) do Tolo położonego nad Zatoką Argolidzką, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 4: śniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 5: śniadanie, przejazd do starożytnego Epidavros, zwiedzanie teatru (IV w. p.n.e.) oraz terenów archeologicznych związanych z kultem Asklepiosa, powrót do Tolo, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 6: śniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 7: śniadanie, przejazd wzdłuż Zatoki Sarońskiej do Aten, zwiedzanie centrum miasta – Wzgórze Akropolu, Agora, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza – zmiana warty, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski, miejsce Igrzysk Panatenajskich, Muzeum Akropolu, spacer po Place, powrót do Tolo, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 8: śniadanie, do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, pobyt w mieście, powrót do Tolo, wypoczynek nad morzem, plażowanie, zakupy, obiadokolacja (nocleg).

DZIEŃ 9: śniadanie, przejazd do starożytnych Myken, zwiedzanie starożytnej achajskiej twierdzy wraz z grobami Agamemnona i Klitejmestry, przejazd do starożytnej Olimpii, zwiedzanie miejsca najsłynniejszych Igrzysk Olimpijskich (od 776 r. p.n.e.), przejazd do Patry, wieczorem zaokrętowanie na promie, rejs do Wenecji po Morzu Jońskim wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji między wyspami: Lefkadą, Itaką, Kefalonią, Korfu (nocleg na promie).

DZIEŃ 10: rejs po Morzu Adriatyckim, wypoczynek na promie (nocleg na promie).

DZIEŃ 11: rano przypłynięcie promu do Włoch – do Wenecji, wyjazd do kraju, przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy do Polski – do Wrocławia, zakończenie imprezy. 

 

ŚWIADCZENIA:

  • 6 noclegów, hotele*** pokoje 2/3 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie dwa razy dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • opieka polskiego pilota
  • przejazd autokarem lux
  • ubezpieczenie KL – do 10.000 EUR NW – do 15.000 PLN
  • realizacja programu (wstępy do obiektów)
  • 3 noclegi na promie: Ancona - Patra (kabiny AB4), Patra - Wenecja (kabiny AB4)
  • lokalni licencjonowani przewodnicy opłaty regionalne, klimatyczne
  • opłaty portowe, parkingi