TULIPANOWA HOLANDIA - Kwiaty, Wiatraki, Diamenty, Sery

KWIATY, WIATRAKI, DIAMENTY, SERY, ROWERY

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski o godz. 5:00. Przejazd dzienny przez Niemcy w kierunku Hannoveru. Ok. godz. 15:00 pobyt w Hannonerze: Ogrody Królewskie Herrenhausen. Przyjazd do Holandii, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Goudy - miasta słynącego z wyroby żółtego sera o tej samej nazwie oraz  produkcji glinianych fajek i świec. Spacer po historycznym centrum z ratuszem z XV w. Domem Wagi i kościołem św. Jana. Wizyta na targu serowym, gdzie od lat w każdy czwartek, okoliczni producenci serów prezentują swoje wyroby odtwarzając dawny targ serowy. Przejazd do Lisse - zwiedzanie ogrodu kwiatowego Keukenhof uważanego za najpiękniejszy wiosenny ogród świata. Keukenhof Garden, to jeden z tych ogrodów, który każdy ogrodnik powinien chociaż raz zobaczyć. W ogrodach znajdziemy ponad 7 mln kwiatów. Samych tulipanów jest ponad 4,5 mln w 100 odmianach oraz inne kwiaty jak: hiacynty, żonkile, narcyzy. Ogrodnicy wykonują z nich niesamowite kompozycje, a nawet obrazy. Przejazd do Delft. Spacer po centrum słynnym z wytwarzanej tu porcelany: stary rynek z ratuszem, Nieuwe Kerk Prinsenhof. Obiadokolacja (dla chętnych) w Delft, powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Rotterdamu – największego w Europie portu przeładunkowego. Wizyta na Euromaszcie, wieży obserwacyjnej skąd roztacza się przepiękna panorama. Szybkobieżna winda dowozi zwiedzających na platformę na wysokość 100 m, następnie obrotowa kapsuła dociera na wysokość 185 m. Objazd miasta autokarem. Przejazd do Hagi – siedziby rządu, parlamentu, króla i zwiedzanie: Binnenhof parlamentu z Ridderzaal ze słynną XIII-wieczną salą Rycerską, Pałac Królewski, stary ratusz i haski Pałac Pokoju. Przejazd i wizyta w Madurodam – Holandii w miniaturze, gdzie w skali 1:25 przedstawione są charakterystyczne miejsca Niderlandów. Przejazd do Scheveningen nadmorskiego kurortu i dzielnicy Hagi z najszerszymi plażami w Holandii. Dla chętnych obiadokolacja nad morzem. Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4: Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Amsterdamu. Po drodze - wizyta na farmie serowej i producenta tradycyjnych holenderskich chodaków. Następnie przejazd do Zaanse Schans spacer po skansenie wiatraków. Po zwiedzeniu skansenu przejazd do centrum do Amsterdamu. 9 godz. pobyt. Zwiedzanie miasta. Wizyta w szlifierni diamentów i w Heineken Experience, rejs po kanałach Amsterdamu, spacer na plac Dam przez targ kwiatowy na kanale Singel, Plac Mennicy i wiecznie gwarną ulicę Kalverstraat. Czas wolny na Dam - najbardziej znanym amsterdamskim placu z Pałacem Królewskim, Nowym Kościołem i Pomnikiem Narodowym. Obiadokolacja. Spacer po Dzielnicy Czerwonych Latarni. Wyjazd do Polski. Przejazd nocny

DZIEŃ 5: Przyjazd do Polski o godz.11:00-12:00

ŚWIADCZENIA:

  • transport autokarem zachodnim z Wrocławia, Legnicy
  • 3 noclegi w Holandii (hotel***, pokoje 2-3 os. z łazienkami)
  • wyżywienie: 3 śniadania (bufet), 1 obiadokolacje po zwiedzaniu Amsterdamu
  • opieka pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie: KL (koszty leczenia), NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), bagaż.UWAGI: 

  1. Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie, szczegóły ustala pilot w czasie trwania imprezy.
  2. Przewodnik nie oprowadza po wnętrzach. Część zabytków oglądana jest z zewnątrz
  3. Napoje do obiadokolacji - płatne w/g zamówienia
  4. Koszt obiadokolacji bez napoi w Holandii od 23 Euro/os