TERMIN: Do ustalenia dla grup


    CENA:  1290 zł /os. + 40 Euro

               + bilet lotniczy (od 200 zł)

Koszt w Euro: parkingi, realizacja programu z Carcassonne, bilety wstępów, taksa klimatyczna

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes

FRANCJA - Lourdes

 

PROGRAM RAMOWY:
DZIEŃ 1: Wylot z Polski z KRAKOWA – niedziela  Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Odprawa bagażowo-biletowa. O godz. 6:10 wylot do Lourdes (Francja).
Lądowanie o godzinie 9:55. (uwaga: godzina zbiórki i odjazdu może ulec zmianie i będzie dostosowana do rozkładu lotów). Przejazd autokarem do Lourdes (ok. 10 km), zakwaterowanie o godz.14:00 w Hotelu*** Alliance 200 m od Sanktuarium. Spacer z pilotem po Lourdes. Pierwsze spotkanie z Sanktuarium Matki Bożej: Grota Massabielle - tu Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa. O godz.16:30 możliwość udziału w popołudniowej procesji różańcowej. Czas na modlitwę przy Grocie Objawień. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Lourdes – poniedziałek. Śniadanie. Możliwość skorzystania z leczniczych, rytualnych kąpieli w wannach przy Grocie Objawień. Po południu zwiedzanie: Bazylika św. Piusa X. Spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadetty. Zobaczymy Młyn Boly, więzienie Cachot, Kościół Parafialny, w którym ochrzczona została Św. Bernadetta, Hospicjum. Możliwość obejrzenia filmu o życiu św. Bernadetty. Spotkanie z miejscowym, polskim księdzem. Wieczorem obiadokolacja. Udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 3: Lourdes, Bartres – wtorek. Śniadanie. Droga Krzyżowa Edpelugues. Msza Święta celebrowana przez naszego księdza. Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 4: Batharram, Lourdes – środa. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium w Betherram oraz zwiedzanie Jaskini Betharram. Po południu powrót do Lourdes. Przejazd do stacji kolejki która zawiezie nas na szczyt Pic du Jer górujący nad Lourdes. Na szczycie znajduje się ścieżka spacerowa prowadząca do obserwatorium; z punktu widokowego roztacza się wspaniały widok na Lourdes, Tarbes, Pau, dolinę Argelès-Gazost  (wyjazd kolejką możliwy przy dobrej pogodzie). Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: Powrót do Polski – czwartek. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Carcassonne (260 km) – zwiedzanie starego miasta i katedry St. Nazaire z alabastrowymi sarkofagami biskupów, gdzie doskonale współgrają ze sobą nawa romańska i transept oraz gotycki chór. Średniowieczne fortyfikacje Carcassonne w regionie Langwedocja-Roussillion są jedną z największych atrakcji południowej Francji. Carcassonne, to widoczne z daleka miasto otoczone podwójnymi murami obronnymi z licznymi basztami i wieżyczkami. Czas wolny. Możliwość spożycia ciepłego posiłku - koszt +15 Euro/os. Przejazd na lotnisko o godz.19:00. Wylot o godz. 20:30. Przylot do Krakowa o godz. 23:15.


ŚWIADCZENIA:

 • 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2 lub 3 os z łazienkami)
 • transfery autokarem: Parafia – Kraków – Parafia, Lotnisko - Hotel oraz Hotel – Carcassonne - Lotnisko,
 • wyżywienie 2 razy dziennie: 4 śniadania (kontynentalne), 4 obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN
 • opiekę pilota na całej trasie pielgrzymki, mówiącego również w języku francuskim
 • opieka Kapłana na czas pielgrzymki
 • podatek VAT
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

UWAGI:

 1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze Ryanair. W przypadku zmiany godzin przelotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie, w pierwszym i ostatnim dniu.
 2. Bagaż dodatkowy do 15 kg  koszt + 300 zł.
 3. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
 4. Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Choroby przewlekłe + 100 zł /os. 
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego + 80 Euro. 
 6. Kalkulacja w oparciu o ceny biletów lotniczych na dzień 30.08.2020. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 20 osób.