TERMIN: do ustalenia dla grup

    CENA: 1790 PLN 

Kwota w Euro – zbierana w autokarze opłaty dewizowe, taksa klimatyczna, parkingi, wjazdy, realizacja programu. 

NAJPIĘKNIEJSZE PARKI EUROPY

Wodospady Krka i Kravica - Dubrownik - Mostar - Medjugorie - Zadar 


NEUM – kurort nadmorski  położony w Bośni i Hercegowinie. Jako jedyne w tym kraju posiada dostęp do morza. Oddziela ono północną i południową część Chorwacji. Panuje tu łagodny śródziemnomorski klimat. Miasto bajecznie wkomponowane jest w górzysty krajobraz. W centrum miasta znajduje się wiele sklepów, tawern i barów, z możliwością słuchania muzyki i potańcówek.

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd o godz.6:00 z Wrocławia, przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Zagrzebia; przyjazd do hotelu k/Zagrzebia ok. godz. 19:00, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:
Przejazd na Wodospady Rzeki Krka – spacer wytyczonymi trasami wokół Narodowego Parku Krka – pod Wodospad Skradiński Buk – możliwość kąpieli w bajkowej scenerii. Przejazd do Neum. Zakwaterowanie, odpoczynek w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 3-7:
Wypoczynek, plażowanie nad morzem i realizacja wycieczek programowych.

 • Dubrownik zwany ,,Perłą Adriatyku” - założony 1300 lat temu. Spacer po Starym Mieście, Klasztor Franciszkański, Katedra, studnia Onufrego (odpłatnie: możliwość spaceru po murach obronnych 200 kuna, muzeum ryb 40 Kuna). W drodze powrotnej wjazd na platformę widokową – gdzie zobaczymy Dubrownik z lotu ptaka. Po drodze Mały Ston – historyczna osada z murami obronnymi – kąpiel w morzu.
 • Dzień zadumy. Przejazd do Medjugorje - miejsca objawienia się Matki Boskiej. Chwila spokoju, czas na modlitwę. Wejście na Górę Objawień – Podbrdo. W drodze powrotnej postój – na Wodospadach Kravica. Ewentualnie Mostar – miasto zwane małym Istambułem –spacer i zwiedzanie.
 • Rejs statkiem od 11:00 do 15:00 po zatokach w Neum z 3 godz. pobytem na platformie zacumowanej na morzu – tzw. fish picnic: degustacja miejscowych specjałów – mule z grilla, ryba z grilla z pieczywem, wino, rakija.
 • Wycieczka piesza do tajemniczego tunelu długości 1100 m wybudowanego w latach sześćdziesiątych
 • Degustacja miejscowych trunków i możliwość ich zakupu 
 • Możliwość uczestniczenia w wieczorkach tanecznych i integracji grupowej w lokalach wzdłuż wybrzeża - muzyka bałkańska – warunkiem jest zakup napoju (piwo, wino lub sok)

 

DZIEŃ 8: Śniadanie, przejazd do Zadaru – miasta zwanego „chorwackim Rzymem”, spacer po mieście (Stare Miasto, morskie organy), przejazd do hotelu k/Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: Śniadanie, przejazd przez Słowenię i Austrię do Czech. Postój – spacer po Ogrodach Pałacowych w Lednicach Valticach. Przerwa na posiłek – koszt ok. 250 CZK. Przyjazd do Wrocławia ok.godz. 22:00 

 

ŚWIADCZENIA:  

 • Noclegi: 2 noclegi tranzytowe k/Zagrzebia. Hotel*** (pok. 2 os z łazienkami), 6 noclegów w Neum. Hotel*** (pok. 2-3 os.z łazienkami, TV, ręcznikami). Hotel posiada kryty basen, ma własną plażę i jest oddalony 100 m od morza.
 • Wyżywienie: 2 razy dziennie: 8 śniadań i obiadokolacji - bufet szwedzki, lampka wina i woda do obiadokolacji
 • opieka pilota - przewodnika na całej trasie oraz przewodników miejscowych w Dubrowniku i Mostarze 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA  KL, NNW
 • przejazd autokarem + opłaty drogowo-parkingowe.

 

UWAGI:

 1. Realizacja programu, parkingi, przewodnicy w Mostarze, Dubrowniku, wjazd do Medjugorie i Dubrownika, wstęp do Narodowego Parku Krka, rejs statkiem i fish picnic, taksa klimatyczna -  zbierane w autokarze przez pilota. Dorośli 100 Euro/os.; młodzież do 16 lat 70 Euro/os. 
 2. Należy posiadać: paszport lub dowód osobisty, ręcznik i obuwie na plażę
 3. Możliwość korzystania z animacji organizowanych przez hotel
 4. Waluta w Chorwacji KUNA. 1 Euro = 7,35 KUNA. 1 Kuna = 0,60 zł
 5. Dopłaty: 1 osoba w pokoju + 600 zł, trzecia osoba w pokoju zniżka 100 zł