TERMIN: do ustalenia dla grup

    CENA: 1820 zł + 80 Euro

Kwota w Euro – zbierana w autokarze (realizacja programu). 

NAJPIĘKNIEJSZE PARKI EUROPY

Najpiękniejsze Parki Europy 7 dni atrakcji
Wodospady Krka - Szybenik - Zadar - Plitwickie Jeziora - LednicePROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1:  Wyjazd z Polski. o godz. 19:00. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji (1300 km). Postoje co 3-4 godz. zgodnie z harmonogramem podróży. 

 

DZIEŃ 2: Przyjazd na Riwierę Zadarską ok. godz. 16:00. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3-5: Wypoczynek, plażowanie nad morzem i realizacja wycieczek programowych. 

*Wycieczka autokarem nad Wodospady Rzeki Krka + Szybenik (9:30-17:00, 90 km) - spacer wytyczonymi trasami wokół Narodowego Parku Krka pod Wodospad Skradiński Buk. Pobyt ok. 3 godz. W drodze powrotnej Szybenik – miasto piratów - spacer nadmorską promenadą do Katedry Św. Jakuba – labirynty Starego Miasta. 

*Wycieczka autokarem do Zadaru (10:00-13:30, 80 km) - zwiedzanie Katedra św. Anastasi i Sosija, ruiny Forum Rzymskiego, grające morskie organy, targ 5-ciu studnii.

*Wycieczka piesza na punkt widokowy Celinka (80 min) – wspaniała panorama na Vranskie Jezioro i wyspy Kornaty.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd nad Plitwickie Jeziora (180 km). narodowy Park Jeziora Plitwickie to 16 połączonych kaskadowo jezior – tzw. Górne Jeziora i Dolne Jeziora. Jeziora oddzielone są od siebie trawertynowymi groblami, na których tworzą się wodospady, których naliczono tutaj ponad 90. Długość wszystkich jezior wynosi 8,2 km, a ich łączna powierzchnia – ok. 200 hektarów. Największym jest jezioro Kozjak: 80 hektarów, głębokie na 49,5 m. Największy wodospad ma 78 m (chorw. Veliki slap). To największy wodospad Chorwacji. Różnica wysokości pomiędzy jeziorami wynosi 156 m.(zwiedzanie odbywa się kolejką, statkiem i pieszo). Czas zwiedzania ok. 4 godz. Przejazd do hotelu k/Zagrzebia (170 km). Obiadokolacja, pożegnalny drink, nocleg.

 

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd przez Słowenię, Austrię do Czech (430 km). Spacer po Ogrodach Pałacowych w Lednicach-Valticach. Możliwość zjedzenia posiłku (ok. 200 CZK). Przyjazd do Polski o godz. 19:00.

 

ŚWIADCZENIA:  

  • przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, express do kawy, video, WC)  
  • 4 noclegi na Riwierze Zadarskiej. Hotel*** z basenem (pokoje 2 os. z łazienką) 
  • 1 nocleg tranzytowy k/ Zagrzebia. Hotel*** (pok. 2 os. z łazienką)   
  • Wyżywienie: 2 razy dziennie. Śniadania i obiadokolacje (bufet, woda, kawa, herbata ogólnie dostępne przez 24h)
  • opieka pilota merytorycznie przygotowanego do realizacji programu 
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA  KL, NNW, COVID
  • TFG i TFP 

 

UWAGI:

  1. Realizacja programu (Zadar, Narodowy Park Krka, Plitwickie jeziora, taksa klimatyczna, parkingi) - obligatoryjnie 80 Euro/os, młodzież do lat 16 70 Euro/os
  2. Fakultatywnie: Rejs na Archipelag Wysp Kornaty - koszt 40 Euro/os.(9:30-17:00). Kornaty, to najliczniejsze i najgęstsze skupisko wysp na Adriatyku. jest ich ok. 150 i to jeden z najpiękniejszych archipelagów na całym Morzu Śródziemnym. Wymarzone miejsce dla żeglarzy, nurków i miłośników krystalicznie czystego morza. W trakcie rejsu lunch ok. godz. 11:00. Od 13:00 do 15:00 pobyt na Teljascicy – możliwość kąpieli w kryształowo czystej wodzie. Wejście na klify wysokie na 67m i długie na 3 km. Kąpiel w jeziorze Mir, jednym z sześciu najbardziej zasolonych jezior na świecie. Posiłek na statku: ryba z grila, stek grillowany, pieczywo, surówki, wino, rakija, woda z sokiem. Zabawa na statku przy muzyce mechanicznej.
  3. Waluta w Chorwacji od 2023 r to Euro