TERMIN: do ustalenia dla grup

CENA:  3300 zł  + 150 USD
(pakiet do realizacji programu: rezerwacje, wstępy, przewodnicy, wycieczki, Tour Guide, rejs i inne)

Ziemia Święta

PIELGRZYMKA do ZIEMI ŚWIĘTEJPROGRAM RAMOWY:
DZIEŃ 1: WARSZAWA – TEL AWIW – TYBERIADA
Zbiórka przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi, Msza Św. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: TYBERIADA - TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ- YARDENIT
Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi Przejazd na Górę Błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa. Przejazd na Wzgórza Golan wzdłuż granicy izraelsko – syryjskiej Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie chrztu przez zanurzenie w wodach Jordanu ma przypominać ten, którego Jan Chrzciciel udzielił samemu Jezusowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: KANA GALILEJSKA – NAZARET -  GÓRA TABOR
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Powrót do hotelu w Tyberiadzie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: HAJFA – CEZAREA – BETLEJEM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wyjazd z Tyberiady, przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miasta Izraela. Zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Na Górze Karmel zobaczymy także kościół Stella Maris. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei. Następnie przejazd do Tel Awiwu. Krótkie zwiedzanie starej części miasta, Jafy. Przejście uliczkami starego miasta, Ścieżką Horoskopu. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: BETLEJEM – EIN KAREM– YAD VASHEM
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Wizyta w Ein Karem, niewielkiej biblijnej miejscowości na zachód od Jerozolimy. Zobaczymy franciszkański kościół Nawiedzenia. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

DZIEŃ 6: JEROZOLIMA
Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie kościoła Pater Noster.  Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii (zwana także kościołem Wszystkich Narodów), tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące to drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP, następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Przejazd pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Qumran, miejsca odnalezienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Przejazd nam Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 8: TEL AWIW – WARSZAWA
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (kawa+ciasto). Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot. Przylot do Warszawy, przejazd autokarem do Łodzi. Zakończenie Pielgrzymki.

 

ŚWIADCZENIA:

 • Bilet lotniczy  Poznań – Tel Awiw – Poznań (wylot z Poznania), opłaty lotniskowe, bagaż podręczny (do 10 kg),
 • transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,
 • zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej(***) – zgodnie z programem wycieczki,
 • 2 posiłki dziennie,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,
 • ubezpieczenie (kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu),
 • przejazd autokarem na trasie Łódź – Warszawa - Łódź

 

UWAGI:

 1. Program jest ramowy i  kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. W pielgrzymce uczestniczy - kapłan
 3. Każdego dnia istnieje możliwość uczestnictwa w Mszach Świętych
 4. Zakwaterowanie w Tyberiadzie oraz w Betlejem w hotelach ***
 5. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
 6. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 600 PLN
 7. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3 % wartości pielgrzymki
 8. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum  6 miesięcy od daty planowanego powrotu
 9. Cena nie zawiera: Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie