TERMIN CENA
do ustalenia dla grup 1995 zł

Skarby Bałkanów

CHORWACJA - BOŚNIA i HERCEGOWINA – CZARNOGÓRA - ALBANIA   

SZYBENIK - DUBROWNIK - BUDVA – MALI STON - ZADAR - LEDNICE VALTICE 

 

Wspaniałe widoki, wyśmienita kuchnia, słoneczna pogoda, ciepłe morze, liczne zabytki 

 

PROGRAM RAMOWY: 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Wrocławia o godz. 19:00, z Kłodzka o godz. 20:30. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji. Postoje co 3-4 godz.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Szybenika – miasta piratów ok. 2 godz spacer i zwiedzanie: Stare Miasto, nabrzeże jachtowe, katedra św. Jakuba. Przejazd do hotelu k/Ploce w Chorwacji, zakwaterowanie ,obiadokolacja ,nocleg 

DZIEŃ 3: Śniadanie  Przejazd w kierunku Czarnogóry. Postój na tarasie widokowym k/ Dubrownika. Wspaniała panorama. Przeprawa promem przez  Zatokę Kotorską -  najgłębszy fiord południowej Europy. Przejazd do Budvy.  Spacer w obrębie murów obronnych, katedry św. Jana, kaplic i cytadeli., Przejazd do hotelu k/ Ulcinij. Spotkanie organizacyjne, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4-8: Wypoczynek nad morzem, plażowanie, wycieczki programowe, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (realizacja przy min 30 osobach) 

 • Ulcinij 9:30-17:00 Plażowanie na najdłuższej plaży na Bałkanach tzw Veliki Plaż. Ok. godz. 14:00 wyjazd do Ulcinij – dawnej twierdzy obronnej, spacer do twierdzy, Stare Miasto
 • Albania 8:30-18:30 miasto Szkodra, Twierdza Rozafy, Kruja - dawna stolica Albanii. Jest to miasto Skenderbega, albańskiego generała z XV wieku. Zobaczymy pozostałości starej twierdzy i orientalną handlową uliczkę z mnóstwem albańskich suwenirów, wejście do muzeum.
 • Stary Bar 8:30–14:00 miasto-warownia z X wieku, jest kandydatem do wpisania na listę Unesco. W 1979 r. przeszło trzęsienie ziemi, które   zniszczyło wiele starożytnych budowli. Rośnie tu i owocuje ” Stara Maslina” drzewo oliwne mające ok. 2800 lat, uznawane jako jedno z najstarszych na świecie. Oliwa Piknik - degustacja miejscowych specjałów tj .fritulice, sery, oliwa - zapoznanie się z tradycjami, kuchnią i historią Czarnogóry. 

 

DZIEŃ 9: Śniadanie. Przejazd do Chorwacji do miejscowość Mali Ston - kąpiel w Adriatyku. Znajduje się tu unikalny 5 km mur okalający to historyczne miasto – wydobywano tu sól w XVIII w. Przejazd do Ploce, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 10:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu – przejazd do Zadaru – zwanego Chorwackim Rzymem. Spacer z pilotem po mieście i zwiedzanie: grające morskie organy, Katedrę św. Anastasi, kościół św. Donata, wspaniałe Stare Miasto. Przejazd do hotelu k/Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 11: Śniadanie, przejazd przez Słowenię, Austrię. Postój w Czechach w kompleksie Pałacowym Lednice Valtice, spacer po wspaniałych ogrodach i parku. Przerwa na posiłek (ok.200 CZK) i drobne zakupy. Przyjazd do Kłodzka o godz. 20:00, do Wrocławia o godz. 21:30    

ŚWIADCZENIA: 

 • przejazd autokarem zachodnim z Wrocławia (klimatyzacja, WC, barek, video)
 • 9 noclegów: 6 noclegów w Czarnogórze hotel*** k/ Ulcinij ok. 100 m od plaży z małym basenem(pok 2-3 os. z klimatyzacją, lodówką,TV, balkonem), 2 noclegi k/Ploce hotel***, 1 nocleg k/Zagrzebia (pok 2-3 os. z łazienkami) 
 • wyżywienie 2 razy dziennie 9  śniadań (szwedzki stół), 9 obiadokolacji serwowanych + bufet sałatkowy + woda stołowa
 • zwiedzanie i realizacja programu: Szybenik, Budva, Mali Ston, Zadar i Park pałacowy Lednice Valtice
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (koszty leczenia), NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)
 • opieka pilota na trasie i rezydenta w Czarnogórze 
 • zestaw audio guide
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  

  

UWAGI: 

 1. Wyjazd: z Wrocławia o godz. 19:00,z Kłodzka o godz. 20:30 . Powrót .Kłodzko 20,00  Wrocław 21,30  
 2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. 
 3. Realizacja programu z biletami wstępów i taksa klimatyczna ,przewodnicy miejscowi, wjazdy. 100 Euro/os zbierane przez pilota w autokarze opłata obowiązkowa 
 4. Wskazana Karta Ubezpieczenia Europejskiego 
 5. Możliwość dodatkowego ubezpieczenia się od chorób przewlekłych .Dopłata + 50 zł
 6. Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport