TERMIN CENA
do ustalenia dla grup 1290 zł

 

Włochy Klasyczne: Wenecja - Rzym - Watykan - Monte Cassino - Florencja

KLASYCZNE WŁOCHY

Morze Adriatyckie - Wenecja - Watykan - Rzym - Monte Cassino - FlorencjaZobaczymy najważniejsze miejsca- wizytówkę Włoch, po podróży odpoczynek nad morzem Adriatyckim by zebrać siły na podbój Rzymu - tętniącego życiem miasta z doskonale zachowanymi ruinami świątyń z czasów imperium rzymskiego; refleksyjne chwile na wzgórzu Monte Cassino, a na koniec umbryjskie specjały, pokorna religijność Św. Franciszka z Asyżu.


PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski o godz. 18:30 (ul. Sucha, Dworzec PKS, Galeria Wroclavia). Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2: W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu nad Morzem Adriatyckim. Odpoczynek w kurorcie nadmorskim Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Spacer po mieście Św. Marka - rejs  statkiem po kanałach Wenecji, Piazzetta i Piazza di San Marco, wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu Bazylika św. Marka, słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most i dzielnica Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w Audiencji Generalnej (przy pobycie Ojca Św. w Rzymie). Zwiedzanie- Bazylika i Plac Św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 5: Po śniadaniu przejazd do Rzymu, spacer po mieście. W programie m.in. Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’Agnese in Agone, Panteon- jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol- wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Forum Romanum- serce starożytnego miasta, Koloseum- budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami na szczycie, z których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti, barokowa Fontanna di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Florencji - stolicy Toskanii. Zwiedzanie miasta (9 godzin): Palazzo Pitti, Ponte Vecchio, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria Della Fiore z piękną neogotycką fasadą, Baptysterium, Dom Dantego, kościół Santa Croce, kościół San Lorenzo, Most Złotników. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

DZIEŃ 7: Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

 

ŚWIADCZENIA:

  • 4 noclegi w hotelach 2/3*: 1 nocleg w Lido di Jesolo lub okolicy, 2 noclegi w okolicach Rzymu, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)
  • wyżywienie 2 razy dziennie - 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • opieka pilota na całej trasie wycieczki
  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC)
  • ubezpieczenie NNW (do 10000 zł) i KL (do 10000 Euro)


UWAGI:

  1. Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.
  2. Bilety wstępu, zestawy Audio Guide, podatek turystyczny płatne we własnym zakresie - ok. 50 euro, komunikacja miejska w Rzymie (metro) i Wenecji (tramwaj wodny) ok. 30 Euro 
  3. Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji. 
  4. Dopłata do pokoju 1-os. 280 zł
  5. Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.